CHUŤ NA TĚSTOVINY

papej-zdrave-nave1-5825ee5811ba2

Obrázek1

 

PROTEINOVÁ POMAZÁNKA

Obrázek1

OK IKONA

Proteinová pomazánka je objevem číslo 1 a také velkým pomocníkem při chutích na pečivo, těstoviny atd.

OK IKONA

To, že nás honí chutě na sacharidová jídla může znamenat nedostatek výživy, nedostatek energie i dlouhodobá psychická nepohoda, jako je pracovní stres, starosti a dlouhodobé životní napětí. 

OK IKONA

Chceme-li změnu, cítit se lépe psychicky, zvládat náročné pracovní tempo, péči o děti a nacházet řešení na všechny starosti světa, tak prvním krokem je začít se cítit dobře nejdříve na fyzické úrovni.

OK IKONA

Tím, že dáme tělu skutečnou výživu v podobě kvalitních tuků (ořechy, semínka ...) a kvalitních bílkovin (v našem případě nyní dýňový protein), zajistíme nutriční i emoční uspokojení našeho těla na fyzické úrovni. Získáme jakési uklidnění, vyrovnání se, a uspokojení základní lidské potřeby jídla. 

OK IKONA

Nervozita, napětí i stres zmizí. Naše myšlenky se uklidní. Člověk se nachází ve vnitřní fyzické harmonii se svým tělem, se svým střevem, se svým žaludkem, se svým celým trávicím systémem, který několik minut od přijmutí výživného jídla nahlásí mozku dobrou zprávu, že tělo je nutričně i chuťově uspokojeno. 

OK IKONA

To znamená, že tělo je na fyzické úrovni naladěno. Stejně jako kytarista či violoncellista před každým koncertem, který stojí jakési úsilí, ladí své nástroje, tak i my jako lidé musíme před pracovním, sportovním, pečujícím, vzdělávacím ... výkonem naladit své tělo správnou výživou, aby pak krásně hrálo a spolupracovalo. 

OK IKONA

Velkou výhodou jídla založeného na správných bílkovinách a tucích je, že nám fantasticky uspokojí naše chuťové potřeby, čili pak už nemáme žádnou potřebu se přejídat sacharidy v podobě těstovin, bílého pečiva a jiných vysocekalorických, ale výživově velmi chudých potravin. 

OK IKONA

Na závěr jen doporučím, aby jste to vyzkoušeli sami na vlastní kůži, na vlastní trávicí systém, na vlastní žaludek. Vnímejte své pocity při jídle, jezte pomalu a soustředěně, nejlépe v sedě, v klidu a u stolu. To má také velký vliv. Každý tvor na planetě si udělá čas na to, aby se v klidu najedl. Tygr, kůň, pták ... nikdo z nich u jídla nedělá další 3 činnosti, nikdo z nich u jídla nečte stresující zprávy na mobilu, nikdo z nich u jídla nelítá po nákupních střediscích. Tak i my se v době jídla uklidněme a každé výživné sousto si vychutnejme. Oproti zvířatům máme jednu velkou výhodu. Ve většině případů nám naše jídlo neukradne nikdo jiný, jako například ve volné přírodě hladový medvěd vlkům. Myslete na to a jezte kvalitně a v klidu. Vyplatí se vám to na všech úrovních.

OK IKONA

A pokud máte potřebu si kousek pečiva či těstovin k takovéto pomazánce dát, klidně to udělejte. Sami totiž zjistíte, že vám stačí malý kousek chleba či poloviční porce těstovin, protože proteinová pomazánka vám zajistí nutriční uspokojení. Váš žaludek i jazyk při jedení postupně posílají do mozku signály, že je vaše tělo výživově postupně uspokojováno a tudíž už nebude požadovat další krajíc chleba ani další porci těstovin!

OK IKONA

RECEPT: Rozmixujte 1 červenou cibuli, misku slunečnicového semínka, misku vlašských ořechů, misku dýňového proteinu, 1 kořen petržele, sůl, citronovou šťávu, 3 lžíce lahůdkového droždí a trochu vody. Vznikne báječný slaný krém (pomazánka), který si zamilují nejen všichni milovníci slaných snídaní či večeří. 

OK IKONA

A úplně poslední věc. Knihy o běhání, které jste zahlédli ve videu jsem před lety přečetla jedním dechem. Jedno velké poučení autorů těchto knih zní: Nemusíte se trápit počítáním kalorií a množstvím vaší výživy v podobě sčítání a odčítání denního množství všech bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, enzymů, minerálů, omega 3, 6, 9 .....!

Bohatě stačí, když váš jídelníček bude pravidelně pestrý na kvalitní OVOCE (vitamíny, minerály, enzymy), ZELENINU (minerály, vitamíny, enzymy), OŘECHY A SEMÍNKA (tuky, minerály, vitamíny, bílkoviny, enzymy,omega 3,6,9), PROTEIN (takový jaký vám vyhovuje: rostlinný, živočišný ... Není to žádná věda, jenom pravidelný trénink a trocha znalostí o výživě plus radost ze života!

 

BIO DÝŇOVÝ PROTEIN najdete ZDE >>>

OŘECHY A SEMÍNKA ZDE >>>

 

Obrázek1

 

kontakt

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...