Nesledujte TV a nekonečné seriály

papej-zdrave-nave1-5825ee5811ba2

Obrázek1

Vážení a milí zákazníci

Po delší době si vám dovoluji zaslat poměrně dlouhé čtení. Věřím, že vám bude ku prospěchu a přinese mnohá uvědomění.

Někdy se skutečně můžete cítit "pod psa". Neustálý pracovní stres a tlak, které se v čase nahromadili už nezvládáte ukočírovat. Frustrace a nervozita ze všeho co nestíháte včetně nablýskané domácnosti překročili hranice snesitelnosti. Televizní a jiné děsivé zprávy ze světa vás také zrovna neuvádějí do oázy klidu, což je jejich přesně definovaný účel!!!

Řešením není zatnout zuby a jet na maximum vašich fyzických i psychických schopností! To byste taky mohli brzy dojet k osobnímu vyhoření, zadělat si na možný vznik depresí i poruch spánku a veškerý vztek si pod návalem emocí vylévat na své nejbližší jako jsou děti a partner!

Řešením je jedině opětovné vyladění se na zdroje klidu a pohody. To vám zaručeně přináší čistá příroda, harmonická hudba či jen chvilka o samotě s příjemně čtivou knihou . Bez ohledu na množství povinností je doslova vaší povinností se zastavit, zaujmout uvolňující pozici a relaxovat. Klid a eliminaci stresu potřebujete jako sůl z pohádky "Sůl nad zlato"! Jinak vaše tělo i duše můžou jednoho dne dojet tak, jako auto, ve kterém se roky jezdilo bez kontroly a doplňování oleje.

Odpočívejte a relaxujte kdykoli je to možné, i když na vás už týden čeká kopa nevyžehleného prádla. Máte-li problémy se spánkem, eliminujte veškeré stresové faktory a vliv cíleného napětí z médií a nekonečných seriálů v televizi. Skutečným principem televizních zpráv a všech nekonečných krimi seriálů je cíleně udržovat člověka ve vysoké stresové zátěži a napětí!!! V takové situaci se vyplavují stresové hormony z nadledvinek (kortizol), které nás mají chránit a rychle ze stresové situace pomoci uniknout, dát veškerou energii do končetin, abychom se zachránili. Tak jako naši pravěcí předci, když museli rychle utéci před nebezpečím šavlozubého tygra, který si je chtěl podávat k večeři. U pralidí však stres docela rychle pominul. V závislosti na tom, jak byli obratní a jak rychle uměli utíkat.

Současná doba a lidé v ní jsou však stresu vystaveni každodenně a to několik desítek hodin v kuse! Vezmete-li si v úvahu, jak na člověka působí náročný pracovní stres, péče o rodinu, o domácnost, o děti, o nemocné rodiče...do toho všeho čte tento člověk každý den médii kolikrát nesmyslně vykonstruované tragické zprávy z celého světa a poté totálně vyčerpán sleduje jednu nekonečnou krimi sérii za druhou v TV ... zkuste hádat, jak asi bude vypadat jeho výše stresových hormonů produkovaných nadledvinkami? Po x-letech takového života se nadledvinky oslabí natolik, že i docela mladý třicetiletý jinoch či mladá dáma začnou předčasně šedivět a být neustále vyčerpaní!!!

Molekuly emocí ... název knihy, ve které vědkyně Candace B. Pert na vědecké úrovni prokázala, že naše buňky prospívají či chátrají na základě emocí, které pod vlivem okolí prožíváme na všech úrovních! To znamená. Budete-li pod vlivem okolní zátěže brát životní stres jako výzvu, kterou je třeba překonat, vaše buňky budou prospívat. A to i v případě, že absolutně zbytečný stres z médii a TV maximálně odbouráte ze svých životů! Budete-li však stresu podléhat a ještě si přikládat spousty zbytečné zátěže na svá záda sledováním TV a médii vyhrocených situací z celého světa, budete trvale v akutním stresu a vaše zdraví bude pomalu a jistě chátrat. A to absolutně zbytečně!!!

Určitě znáte mnoho případů, kdy se lidé uzdravili z různých vážných nemocí jen tím, že se konečně začali radovat, smát, odpouštět, uvědomovat si své životní omyly a být laskaví především k sobě samotným a ke svému okolí.

Svěřím se vám i já. V roce 2013 mi hrozil předčasný porod v 6 měsíci těhotenství. Nechci Vás stresovat, neberte si nic osobně. Ani vás nebudu zatěžovat detaily. Chci vám jen říct, že v tu chvíli jsem se stoprocentně rozhodla své dítě donosit co nejdéle. Mé pevné rozhodnutí, absolutní eliminace stresu, psaní knihy "Raw food jako zážitek", vzdělávání se na nemocničním lůžku několik měsíců o dokonalých přínosech a darech přírody ve formě zelených rostlin, antioxidanty nabitých bobulovin,  malování obrázků mému dítěti, poslouchání symfonické hudby a maximální laskavost k sobě i celému nemocničnímu personálu ... to vše mi pomohlo k tomu, aby se můj zdravotní stav otočil o 180 stupňů a vše se obrátilo ku prospěchu. Dokonce jsem po několika dnech získala bez úplaty zaměstnanců porodnice svůj vlastní osobní pokoj. Několik měsíců v porodnici, v letních parnech bez klimatizace, odloučení od rodiny ... i to však mělo vliv na mou psychiku, která se v té době zatím trénovala a uvědomovala si, co vlastně dokáže. Přibylo pár okolností, které bych už dnes řešila jinak, ale v té době vedly k tomu, že se mé děťátko narodilo jen o měsíc a půl dříve. Rozhodně to byl však obrovský rozdíl oproti 6 měsíci těhotenství.

Dlouhotrvající stres by měl být řešen na fyzické i psychické úrovni. Ať už vás trápí cokoli, například neshody v rodině, výchova dětí, stresující práce, mnohá nedorozumění s příbuznými, špatné finanční zázemí, zdravotní problémy se spánkem a jiné ... to vše je třeba řešit. Tady a teď. S veškerou vaší laskavostí a pochopením včetně ocenění pro sebe samé i pro vaši rodinu, děti, partnera a blízké okolí. Co dokážete změnit hned, změňte. Co si vyžaduje větší čas, měňte postupně krok za krokem. Myslete na své zdraví, na své vztahy a svou duši. To vše hraje obrovskou roli v tom, jak dál se bude odvíjet váš život.

Mějte na mysli, že životní podmínky a okolí, ve kterém se nyní nacházíte můžete změnit. Okolnosti různého charakteru si můžete a nemusíte připustit ke svému tělu. Co můžete změnit, změňte. Co změnit nedokážete nechte být a udělejte vše co je třeba, aby to neovlivňovalo váš život do budoucnosti. Nezáleží na okolních podmínkách. Záleží na vašem pevném rozhodnutí, jak budete k okolnostem přistupovat a vyhodnocovat je.

Na fyzické úrovni si můžete pomoci eliminací veškerého zbytečného stresu.  Čtením příjemné knihy, setkáváním se s milými přáteli, budováním svého snu, laskavostí k sobě i ke svým dětem a také za pomoci uklidňujících a pro tělo maximálně přínosných bylin.

Zažíváte-li často úzkost, frustraci k nimž se přidávají i problémy se spánkem, ze srdce vám doporučuji dát si před usnutím šálek stres a napětí odbourávajících bylin. Organic Mellow Yellow je směs ayurvédských bylin a adaptogenů, která vám pomůžou zbavit se celodenního napětí, úzkosti i zánětů přirozenou cestou plnou výživy a uklidňujících účinků. Ráno se budete cítit odpočinutí a svěží!!! Najdete v ní jen 6 organických Super bylin a koření. Žádné jiné přísady ani plnidla ani éčka nic takového.

01

02

03

Pro přípravu na noční spánek umixujte šálek kešu či mandlového mléka, 1 lžičku Mellow Yellow a 1 banán či 1 lžičku medu nebo cokoli čím rádi sladíte. Užijte si klidný a kvalitní spánek s ranní svěžestí a krásně odpočatí pro start do nového pracovního a kreativního dne!!! Více o Mellow Yellow na www.papejzdrave.cz. 

Ať už si z tohoto článku odnesete cokoli, myslete především na sebe. Na čas jen pro sebe, i kdyby jen na hodinu týdně. Myslete na to, že každý den je nový začátek. Co bylo včera, ať už hádka s partnerem, noční hodování u lednice, či zbytečná ztráta produktivního času na sociálních sítích ..., to vše už je minulost. Dnes je dnes a pro všechny z nás to znamená nový začátek čehokoli, co je naším cílem.

 

jak na to

V případě dotazů mne určitě kontaktujte a já se budu těšit na další kontakt s vámi.

Ať se vám moc daří!

Eva kul 3

Eva Benek

 

Záznamy nebyly nalezeny...