PORADNA

Výživové poradenství

Vaše dotazy posílejte na náš kontaktní formulář ZDE >>>. Odpovídat vám bude výživová specialistka Ing. Eva Benek.

Eva Benek se od roku 2012 věnuje tématu rostlinné stravy a jejího vlivu na fyzické i psychické zdraví člověka. Spouštěčem jejího zaměření na toto téma byla v roce 2012 ztráta těhotenství v pátém měsíci, kdy ji lékaři nedokázali odpovědět na zásadní otázku PROČ? Začala se tedy vzdělávat sama. Absolvovala kurzy zaměřující se na samoléčbu těla, jako je autopatie, homeopatie, bylinná terapie i vliv lidské psychiky na fyzické zdraví člověka. V čase dalšího těhotenství napsala mezi čtenáři velmi oblíbenou knihu s názvem "Raw food jako zážitek", ve které se svými přáteli a příznivci sdílela nejen mnoho nevšedních receptů, ale také souhrn uvědomujících a vysvětlujících myšlenek ohledně současného stravování lidí, jako je například společností neuvědomovaná závislost na bílém cukru, mléce, mase i pečivu, jež je srovnatelná se závislostí na drogách!

newsletter

Aby sama dokázala odolávat chuti na sladké, naučila se vytvářet celou řadu raw food dezertů, ze kterých se nepřibírá, avšak jsou zážitkem nejen pro oko, ale i pro mlsné chuťové pohárky. Absolvovala kurz RAW FOOD dezertů od světově uznávaného THE RAW CHEF - RUSSELL JAMES.

V dalším těhotenství roku 2013 ji opět pronásledovaly zdravotní komplikace v podobě hrozícího předčasného porodu v šestém měsíci těhotenství. Však díky všem předchozím zkušenostem a samostudiu, dokázala své tělo a psychiku zkoncentrovat natolik, že se tuto hrozbu podařilo odvrátit a dítko se narodilo jen o měsíc a půl dříve. Tato zkušenost vedla k řadě dalším otázkám. Díky ní si Eva uvědomila, že v jejím životě hraje určitou roli hormonální nerovnováha, která se projevovala nejen celoživotním akné. Díky dalšímu samostudiu odborných publikací zjistila, že její tělo bude potřebovat zvýšit hladinu progesteronu a snížit hladinu estrogenu. Nalezla na trhu přírodní zdroj progesteronového krému, který je pouhým výtažkem z bylinky "Smldince Chlupatého" a její problém s akné a hormonální nerovnováhou zmizel jako mávnutím kouzelného proutku. Od té doby se ji ozvaly a stále ozývají stovky žen, které řeší stejný problém s akné a hormonální nerovnováhou. Díky Evině videu tak mnoho žen dokázalo konečně vyřešit celoživotní utrpení s akné, bolestivou menstruací, premenstruačním syndromem i s předčasnou menopauzou a dalšími problémy.

Díky svým znalostem začala Eva pořádat kurzy, přednášky, semináře a společná setkávání na téma rostlinné stravy.

Po letech dalšího samovzdělávání se ji v roce 2018 narodilo druhé děťátko a to jen několik málo dní po termínu stanoveném ošetřujícím lékařem. Uvědomění, které přineslo další těhotenství bylo obrovské. Eva se ještě více ponořila do studia rostlinné stravy se zaměřením na zelené listy rostlin. Ukázalo se, že divoké byliny jako je bršlice kozí noha, pampeliška, řebříček,  jitrocel, ptačinec, popenec, kopřiva, pěťour maloúborný, sléz kadeřavý, vojtěška, zelená tráva, lebeda, natě z mrkve, řepy, kedlubny, kapusty, mangoldu, různých druhů salátů a dalších jedlých zelených listů obsahují obrovské množství výživy ve formě vitamínů, minerálů, antioxidantů včetně léčivého chlorofylu. To však nebylo vše! Řada těchto jedlých bylin a listů obsahuje látky, které víc, než cokoli jiného vyrovnávají v lidském těle hormonální nerovnováhu u žen i mužů!!! Sama na sobě pozorovala, že pokud jsou v minimálně polovině jejího jídelníčku zařazeny zelené listy, akné mizí jako mávnutím kouzelného proutku, celulitida mizí, nadbytečná kila mizí, otoky nohou mizí, první šediny mizí a nahrazují je opět přirozené barevné vlasy, nehty i vlasy se zpevňují, zuby se regenerují ....

Ruku v ruce se se svým drahým mužem pustila do budování vlastní zahrádky a pěstování zeleniny, ovoce i všemožných druhů zelených rostlin.

Obrázek1

Více ze zahrádky najdete zde >>>

Dokonce i její sportovní výkony, jako amaterského běžce ji natolik fascinovaly, že se rozhodla poselství zelených jedlých listů, divokých bylin, záněty likvidujících bylin a koření včetně antioxidanty doslova nabušeného ovoce šířit dál mezi všechny ty, kteří nechtějí s nástupem třicítky prožívat obavy z předčasného stárnutí a posléze i strachy z toho co bude ve stáří, jaké bude jejich zdraví a podobně.

BĚH

Díky zeleným koktejlům a jídelníčku postaveném z větší části na čerstvém ovoci, zelenině, oříškách a dalších přirozených rostlinných potravinách se Eva zbavila desítek let trvající alergie na srst zvířat, prach, seno a rovněž i problematického astmatu, jež její tehdejší plicní lékař označil jako nevyléčitelný s nutností užívat kortikoidy. Její drahý manžel se díky změně stravování zbavil steatózy jater, kterou lékaři označili jako dědičnou a neléčitelnou....

V poradně se nemusíte obávat toho, že už si nikdy nedopřejete vaše oblíbená jídla. Vše lze vyřešit ku prospěchu zdravého těla, klidné duše i ke spokojenosti mlsných jazýčků. Nikdo vám zde nebude zakazovat jíst cokoli, ani maso, ani máslo, jednoduše nic, co má pro vás smysl a dostatečnou výživu. Cílem je přidat do vašeho jídelníčku větší množství výživných a ozdravných listů jedlých zelených rostlin a to nejlépe v jejich čerstvé podobě.

Eva se stále vzdělává a studuje kurz výživového poradenství u Mgr. Martina Jelínka.

Její heslo zní: Všechno má své řešení přátelé, jen je třeba otevřít oči a pořádně se kolem sebe rozhlédnout!!!

Velmi ráda s vámi probere otázky jako: Jak přirozeně zhubnout, jak se zbavit celulitidy, jak zabránit předčasnému stárnutí, jak být fit a v kondici i ve vysokém věku, jak zvládat emoční jedení, jak přestat mlsat, jak zvládnout stres z práce a nezajídat ho večer u televize, jak přirozeně vyrovnat hormonální nerovnováhu, jak se zbavit akné a mnohé dalších.

Vaše dotazy posílejte na náš kontaktní formulář ZDE >>>. Odpovídat vám bude Ing. Eva Benek.

Na další kontakt s vámi se těší

profil foto

Ing. Eva Benek

Autorka knihy Raw food jako zážitek

8 let zkušeností v oblasti rostlinné stravy

 

+420 774 088 854
eva@evabenek.com
www.papejzdrave.cz

 

 

NA ZÁKLADĚ VÝBORNÝCH NEJEN OSOBNÍCH ZKUŠENOSTÍ SPOLUPRACUJEME S VYSOCE UZNÁVANÝMI SPECIALISTY.

Dr. Rychnovský

 

Mgr. Jelínek

 

 

 

 

 PROHLÁŠENÍ:

Tato webová stránka a všechny sociální sítě s ní související nejsou určené k poskytování lékařské pomoci. Veškerý obsah, texty, grafika, názory a informace dostupné na této webové stránce a sociálních sítích k ní přidružených jsou určeny pro všeobecné, informační, zábavné, inspirativní i vzdělávací účely. Obsah není v žádném případě určen jako náhrada odborného lékařského vyšetření či ošetření. Autor tohoto webu a sociálních sítí k němu přidružených není zodpovědný za jakékoli nepříznivé účinky, které mohou nastat při uplatňování informací z těchto stránek a sociálních sítí k nim přidružených. Každý kdo uplatní rady či doporučení z těchto stránek, sociálních sítí k nim přidružených či na základě poradenské činnosti uvedené na těchto stránkách se rozhoduje na základě své vlastní zodpovědnosti na základě svého vlastního, svobodného a dobrovolného rozhodnutí a na základě svého vlastního vědomí a svědomí. Všem klientům poradny na stránce www.papejzdrave.cz důrazně doporučujeme, při jakémkoli zdravotním problému, navštívit a spolupracovat s odborným a kvalifikovaným lékařským personálem.

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...