Sportování na raw food

Od Vánoc 2016 jsem se rozhodla zkusit opět se stravovat 100% raw food. Do této doby jsem měla různé etapy, ve kterých jsem (hlavně přes jaro, léto) byla na syrové rostlinné stravě 100%, s přicházejícím chladnějším počasím a s nemožností tak velkého výběru lokálního  čerstvého ovoce a zeleniny, jsem do svého jídelníčku zařazovala z cca 10-15% šetrně vařené bezlepkové pseudoobiloviny i luštěniny. 

Od Vánoc 2016 jsem se však rozhodla ještě více se zlepšit v mém tolik oblíbeném běhání a zároveň to vše zkusit na 100% živé stravě. Samozřejmě některé oříšky (kešu) i některé sušené ovoce není vždy zpravovávano 100% do 45°C, takže ani já nemohu tvrdit, že jsem na 100% raw food. To je však podle mého názoru nepodstataná maličkost, protože oříšky jím minimálně a datle používám jako energetický nápoj při sportování.

Pro svou vlastní zvědavost a zlepšující se fyzické výkony každý den do svého jídelníčku zařazuji: Ovoce, zeleninu, semínka, v malé míře oříšky, divoké byliny, traviny (doma vypěstované), olivový, kokosový olej, avokáda, mořskou zeleninu a sem tam malé raw dezerty či "raw" čokoládu doma připravenou.

Takovéto celistvé suroviny a domácí jídlo z nich vytvořené mi vyhovují maximáně. Jak nutričním složením, tak chutí, přípravou včetně báječného trávení. Jsou to však všechno jen mé zkušenosti a názory, které prosím neberte jako fakta, jež mají vyhovovat každému. Vezměte si z nich třeba jen malou inspiraci, ale na všechno si udělejte svůj vlastní názor a stravujte se tak, jak to vyhovuje jenom a jenom vám. Ať už jíte cokoli a cítíte se zdraví, fit a v kondici bez vyčerpávající únavy, tak je vaše strava jistě báječná. Pokud se však takto skvěle necítíte, možná udělejte první krok k vaší změně a začněte třeba papat zdravě :).

„Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem.“

Hippokratés 

Eva kul 2

Eva Benek 

Lektorka raw kurzů 

http://www.evabenek.com/ sekce FOTOGALERIE

Autorka knihy o základech RAW food se 100 receptů: Raw food jako zážitek

Autorka 8 e-booků: To nejlepší z raw food

4x bez lepku mléka cukru vajec

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.